Badar Gergő nyerte vasárnap a középtávú triatlon országos bajnokságot Keszthelyen. A Veszprémi Egyetemi Sport Club versenyzője – aki május közepén Tabon középtávon duatlon ob-t is nyert – 3 óra 5 perc 11 másodperc alatt teljesítette a csaknem 2 kilométer úszásból, 90 km kerékpározásból és zárásként 21 km futásból álló távot. Másodikként Berekméri Levente, harmadikként Füzesy Dávid végzett. A VESC klasszisa az MTI-nek elmondta: győzelmi céllal érkezett az ob-ra, amelyen azzal a taktikával versenyzett, hogy úszáson minél gyorsabban jöjjön ki, majd kerékpáron előbb egy jó sorhoz csatlakozzon, később pedig előnyre tegyen szert, hogy a végén stabil félmaratont tudjon futni. Ugyancsak a klub hírei között szerepel: szép eredményekkel elkezdte a versenyszezont az egyesület vitorlás szakosztálya. Bódy Kornél elsőként a német bajnokságon állt rajthoz a fiával, Györggyel, ahol összesen 61 hajó képviseltette magát. A komoly nemzetközi versenyen a VESC versenyzői 7 futamot teljesítettek az olimpiai pályán és az összeszokottsági, valamint technikai nehézségek ellenére is az előkelő 38. helyen végeztek. Bódy Kornél ezt követően a Tihanyi Hajós Egylet Olympic Regattáján is elindult állandó partnerével, Koleszár Péterrel az oldalán. A kettős kalóz kategóriában remekelt és végül meg sem állt az aranyéremig. (A képen Badar Gergő - fotó: Vanik Zoltán)