Különösen sikeresek voltak a veszprémi tanulók a 2018/19-es tanév mezei futás diákolimpia múlt heti országos döntőjében - a Vetési Albert Gimnázium négy arany-, míg a Báthory István Sportiskolai Általános Iskola a III. korcsoportban két bronzérmet hozott haza Gödöllőről. Utóbbi esetében Szirbek Albert és a lánycsapat végzett a dobogó 3. fokán; a Vetésiből az V. korcsoportban a lányoknál Varga Gréta Barbara, míg a fiúknál Zsetnyai Ákos zárta a tornát az első helyen egyéniben, csakúgy, mint a középiskola mindkét nembeli csapata. A veszprémi Lovassy László Gimnázium tanulója nyerte a lány V-VI. korcsoportban a torna B kategóriás fináléját, mellette Gugolya Mónika iskolája ugyanebben a csoportban a lánycsapatok között végzett az első helyen. Szintén az országos hírű középiskola a röplabda lány V-VI. korcsoportban 3. helyezést ért el a viadalon. (A képen dobogó legmagasabb fokán a Vetési V. korcsoportos győztes lánycsapata és Szász Péter testnevelő tanár - fotó: vehirsport.hu/diákolimpia)